0-1 Yaş Kitap ÖnerileriKitap Önerilerim

0-1 Yaş Bebek Kitapları Uykudan Önce Masallar

Masal, çocuğun hayal gücünü geliştiren olmazsa olmaz bir türdür. 0 1 yaş arası bebek kitapları olarak uygun masal kitapları var mı diye sorabilirsiniz. 1 yaşa uygun hatta daha da öncesine uygun masal kitapları var.

Anneler size çok iş düşüyor! Gece ya da gündüz farketmeksizin her an bebeğinize masal kitabı okuyabilirsiniz. Aslında masalın yaşı da yok. Sadece bu dönemde bebeğinizin dikkat süresi çok kısa olduğu için çocuğu sıkmayan kısa ve net cümleleri barındıran kitaplar tercih etmelisiniz. Tabi büyük resimlerle desteklenmiş, oldukça canlı renklere sahip, soyut cümleler içermeyen, çocuğun çevresinde karşılaştığı nesneleri barındıran kitapları okumalısınız.

0-1 Yaş Bebek Masal Kitapları Nasıl Olmalı

  1. Büyük görsellere sahip olmalıdır.
  2. Canlı, parlak resimli kitaplar tercih edilmelidir.
  3. İçerisinde peri, cadı, cin, dev, ejderha gibi günümüzde barınmayan unsurları içermemelidir.
  4. Şiddet içermemelidir.
  5. Sayfada bir kaç cümle bulunan kitaplar tercih edilmelidir.

1 Yaş İçin Masallar

 

Yazar: Melanie Joyce

Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Sayfa Sayısı: 48

 

 

 

 

 

 

Görselleri oldukça renkli olan kitap, bebeklerin hemen ilgisini çekiyor. İş Bankası Yayınları’nın kalitesi kendini belli ediyor. İçerisinde 5 adet masal var. Az yazılı, bol resimli bu kitabı bebeğinize güvenle okuyabilirsiniz.

Minik Bebeğimin Minik Masalları

 

 

Yazar: Sam Taplin

Yayınevi: Mikado Yayınları

Sayfa Sayısı: 12

 

 

 

 

 

 

Karton kitap olması ile oldukça dayanıklıdır. Ayrıca kitabın kulakçıklı olması da bebeklerin oldukça dikkatini çekiyor. Bebeklerde çekmeye karşı bir dürtü olduğu için kulakçıklı kitaplar bebekte merak uyandıracaktır. Kim bilir belki de bu kitap sayesinde ileride kitap dostu olacaktır. Ne kadar da çok istiyorsunuz değil mi? Merak etmeyin! Siz ne kadar kaliteli kitap okuyarak vakit geçirirseniz, bebeğinizde o kadar kitaplara ilgi gösterecektir.

1 Yaş Hikayeleri

 

Yazar: Ayça Atçı

Yayınevi: Net Çocuk

Sayfa Sayısı: 48

 

 

 

Zıplayan Kanguru, Gıdıklanan Bulut, Neredeymiş ve Emekleyen Aslı hikayelerinden oluşmaktadır. Oldukça parlak, canlı renkleri barındıran bu kitap ile bebeğiniz yeni kelimeler öğrenecek ve kitaplara olumlu bir izlenimi olacaktır. Dili de bebeğinize özel, oldukça basit cümlelerden oluşmaktadır. Parlak görsellerden söz etmesem olmaz. Bebeğiniz bu görsellere bayılacak!

Minik Ayıcıklar İçin Uyku Vakti

 

Yazar: Heather Maisner

Yayınevi: 1001 Çiçek

Sayfa Sayısı: 32

 

Minik ayıcıklar saklambaç oynayıp etrafı dağıtıyorlar. Odayı toplama görevi ise Baba Ayıya kalıyor. Keyifli bir masal kitabı. Ayrıca bebeğinizin nesneleri bulmasını sağlayarak, dikkatini geliştirebilirsin. Öyleyse neden sahip olmayasın? Bebeğin için kaliteli bir uyku kitabı arıyorsan, bu kitabı edinebilirsin. Uykudan önce okuyabileceğin masal kitapları arasında yerini almalı diye düşünüyorum.

Uykudan Önce 6 Masal

 

 Yazar: Bella Toprak

 Yayınevi: Kuzey Yayınları

 Sayfa Sayısı: 14

 

 

 

Kitap, seri bir kitaptır. 6 tane serisi bulunmaktadır. İstediğiniz masalı alabilirsiniz. Kitabın baskısı oldukça başarılıdır. 3-6 yaşa uygun olan bu kitap, küçük yaştaki bebeğinize de okuyabileceğiniz bir kitaptır. Sayfa sayısı 1 yaşa göre fazla olsa da size tavsiyem dinlediği kadar okuyun. Dikkat süresi kısa olacağı için sıkılacaktır. Bazı cümleleri atlayarak okumayı da tercih edebilirsiniz. Resimleri oldukça canlı olan kitap mecaz anlamlı kelimelere yer vermemektedir.

Her Güne Bir Masal

 

Yazar: Tarık Demirkan

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Sayfa Sayısı: 510

 

 

 

Bir masal kitabı olarak çok başarılı kitaptır. Dünyanın gelişmiş ülkelerinin masallarını barındırmaktadır.  Bebeğinize her gün anlamlı bir masal okuyarak günün tadını çıkarın! Vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. Eminiz ki bebeğiniz bu kitabı çok sevecek! Prenses, prens gibi karakterleri olmayan, ders verme amacı taşımayan oldukça doğal yazılmış bir kitap. Bu kitabı aldığınızda sizde elinizden bırakamayacaksınız!

0-1 yaş bebek kitapları ile ilgili daha fazla kitap önerisine sayfadan ulaşabilirsiniz.https://www.annembulur.com/0-1-yas-kitap-onerileri/

Bebeğinizle keyifli okumalar dilerim.

Siz de bu kitaplardan herhangi birini okuduysanız, yorum kısmında görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu