Hafta Hafta Hamilelik (Gebelik)

1.Hafta Gebelik (Hamilelik)

Hamile (gebe) olduğunuzu öğrenmenize daha 2 3 hafta var. Merak etmeyin, doktorunuzdan ”tebrikler, hamilesiniz!” cümlesini duymanız yakın. Hamileliğiniz başlamadığı için bir belirti yaşamasanız da ileri ki haftalarda yaşayacağınız kesin. Hamileliğin ilk 1.hafta belirtileri nelerdir? Belirti olur mu? Bebek anne karnında oluşmuş mudur, oluştuysa ne durumdadır? gibi bu hafta ile ilgili bir çok soruyu merak ediyorsanız hemen makaleyi okumaya başlayın!

1.Hafta Gebelik (Hamilelik)Nasıl Anlaşılır?

Gebeliğiniz ortalama 40 hafta (280 gün), yani 9 AY 10 Günlük bir süreçtir. Daha bebeğiniz sadece bir haftalıktır. Döllenme olmamıştır. Gebeliğiniz henüz oluşmamıştır. Yumurtlama ve döllenme süreçleri sonraki aşamalardır. Sadece yumurta gelişimi olmaktadır. Fakat tıbben yumurta gelişimi gebeliğin başlangıcı olarak kabul edilmiştir. Dolayısıyla daha hamile olmadığınız için hamileliğiniz anlaşılmayacaktır.

1. hafta gebelik

1.Hafta Gebelik (Hamilelik) Belli Olur mu?

İlk 1.hafta hamileliğinizin daha oluşmadığından bahsetmiştik. Görülmüş son adetinizin ilk günü gebelik başlangıcı olarak kabul edilir. Tıbben 4 haftalık bir bebek normalde daha 2 haftalıktır. Buradan anlayacaksınız ki daha ortada bir bebek yoktur. Döllenmek üzere gelişmekte olan bir yumurta vardır. Doktora giderseniz gebeliğiniz belli olmayacaktır.

1.Haftada Akıntı Olur mu?

Fizyolojik bir akıntı bu haftada başlamayacaktır. Fizyolojik- gebeliğinizden kaynaklanan akıntının olabilmesi için hamileliğinizin biraz ilerlemiş olması gerekir. Fizyolojik akıntılar, gebelikte görülen akıntılardır. Bunlar açık renkli, kokusuz ve saydamdır. Eğer koyu renkli, kötü kokulu akıntınız varsa vajinal enfeksiyondan kaynaklanıyor olabilir. Bunun için doktorunuza başvurunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu