0-1 Yaş Kitap Önerileri

1 Yaş Bebeklere Okunabilecek Hikaye Kitapları

Kitap, hayatımızda önemli bir yeri olması gereken bir ihtiyaç olarak görülmelidir. Ne yazık ki bazı ebeveynler, erken olduğunu düşünerek bebeğine kitap okumaktan kaçınmaktadır. Oysa ki bebeğe kitap okumanın faydaları saymakla bitmez.  

Sadece ebeveyn örnek alınarak değil, günlük rutinlerimizin içine dahil ederek kitap sevgisini aşılayabilirsiniz. Sadece kitap sevgisi ile kalmayıp, bebeğine kitap okuyarak onun düşsel, bilişsel, dil gelişimini destekleyebilirsiniz.

Bebeğiniz bir yaşına yaklaşıyor ya da bir yaşında. Bu aya uygun kitaplar almak istiyorsunuz. bulmakta zorlanıyor musunuz? Hangi kitaplar bebeğim için uygun diye düşünüyor musunuz? Merak etmeyin! Bu makalede sizin seçtiğim çok güzel 1 yaş bebek kitapları tavsiyesi ele aldım. Göz atmaya ne dersin?

Aslında kitabın yaşı yoktur. Tabi ki görselleri büyük olan, mecazlı cümle içermeyen, kısa cümlelerden oluşan kitaplar ilk tercihiniz olmalıdır. Gelin sizin için seçtiğim bebek hikaye kitapları içeriklerine bir bakalım.

Pırtık Tekir

Pırtık Tekir, bir çalgıcı kedisidir. Sahibi Hüsnü ile birlikte çalgı eşliğinde şarkıya eşlik etmektedir. Pırtık Tekir, bir miyavladı mı ortalık inliyor diye başlayan tekerleme şeklinde şarkıyı bebeğiniz ezberleyecek. Dostluğu anlatan mükemmel bir kitap. Çizimler ise oldukça başarılıdır. Bu kitabı 1 yaşında okumaya başlayabilirsiniz. Özellikle de kedi aşığı bir bebeğiniz varsa bayılacaktır.

”Ben ve sen bir de eski gitar Ah gururluyuz ve mutlu ne kadar Mİİİ-YAVVV bir de eski gitar Ah GURRR-urluyuz ve mutlu ne kadar.”

Aç Tırtıl

Aç Tırtıl, tüm dünyada 46 milyondan fazla satan bir kitaptır. Kesinlikle hak eden bir kitap. Küçük yaş grubuna hitap ediyor. Bu kitapta bebeğiniz sayı ve zaman kavramları ile tanışacak. Kitabın üç boyutlu olanı da mevcuttur. Size önerdiğim kitap, karton kitaptır. Bütçenize göre üç boyutlu olanı da alabilirsiniz.

Küçücük bir yumurtadan minicik bir tırtıl çıktı. Karnı aç olan tırtıl, yiyecek bir şeyler aradı. Bir sürü yiyecek yemiş olmasına rağmen, karnını doyuramadı. Daha da fazla yiyince karnı ağrıdı. Kocaman tırtıl olmuştu. Kendisine koza yaptı veee kocaman bir tırtıl oldu! Minikler bu mutlu sona bayılacak.

Ayıcıklar Piknikte

Ayıcıklar, seri bir kitaptır. Dilediğiniz seri kitabını alabilirsiniz. Hepsi çok güzel, çizimler harika!

Ayıcıklar zıpladılar, piknik yoluna düşer. Piknik malzemelerini hazırlayıp yola çıkarlar. Piknikte oyunlar oynadılar. Sonra çeşit çeşit yiyeceklerini yediler. Kalan artıklar ise kuşların payıydı. Ödüllü çizerden hikaye kitabını edinmek için geç kalma! 

Küçük heyecanlı ayıcıklar, başlarında küçük şapkalar… Ayaklarında küçük ayakkabılar, piknik için

hazırlar.

Pisi Kedi’nin İlk Kelimeleri

Pisi Kedi ve arkadaşlarıyla bebeğiniz 70′ ten fazla kelime öğrenecek. Kulakçıklı olması da bebeğinizin dikkatini çekecektir. Kulakçıkları bebeğiniz tarafından yırtılabilir. Çekmeye karşı dayanıksızdır.

Kitap, seri bir kitaptır. Diğer serilerine de bakabilirsiniz. Bebeğinize kelime öğretmek ya da günlük rutinleri öğretmek istiyorsanız bu kitap tam size göre.

Küçük Vak Vak/ Haydi Beni Bul

Küçük Vak Vak serisi, çok eğlenceli bir kitaptır. Bebeğinizle okurken eğleneğinizden emin olabilirsiniz. Çizimleri çok canlı ve üç boyutlu gibi. Küçük Vak Vak, miniğinizin elinden hiç düşmeyecek!

Küçük Vak Vak, dört tane kardeşi ve annesi suda yüzüyor. Sonra saklambaç oynuyorlar. Annesi saklanan ördekleri tek tek buluyor. Geriye sadece Küçük Vak Vak kalıyor. Küçük Vak Vak’ı miniğinizle birlikte bulmaya ne dersiniz? 

Bu kitap ile bebeğiniz, hem sayı saymayı hem de farklı kavramları öğrenecek. Aynı zamanda eğleneceksiniz. 1 yaşa hitap eden büyük hikaye kitabını çok seveceksiniz. 1 yaşa kesinlikle önerdiğim bir kitaptır. Bu kitaba sahip olmalısın! 

Diğer bebek kitapları önerilerime bu sayfadan ulaşabilirsiniz. https://www.annembulur.com/0-1-yas-kitap-onerileri/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu