2-3 Yaş Kitap Önerileri

3 Yaşa Uygun 5 Kitap Tavsiyesi

Çocuğunuzun zihinsel gelişimi için kitaplar çok önemlidir. Sen de bunu düşünüyor ve kitap seçmekte zorlanıyorsun! 3 yaş için kitap seçimi yapmak zordur. Güzel mesajlar içeriyor olması gerekir.

Bu makale ile 3 yaş hikaye kitapları arasından nitelikli kitaplar seçmek çok kolay olacak. 3 yaş çocuk kitapları arasında 5 faydalı kitaba yer verdim. Bu makaleyi okumadan seçimini yapma!

Utangaç Ayı Monti

 

Yazar: Duncan Beedie 

Yayınevi: İş Bankası Kültür

Sayfa Sayısı: 40

 

 

 

Evvel zaman içinde Monti adında bir ayı vardı. Monti, herkese gözlerini dikip bakmaya bayılıyordu. Ama gel gelelim ki diğerleri bu durumdan hoşnut olmuyordu. Bakalım Monti’ye doğru yolu kim gösterecekti?

Utangaç çocuklar için yazılmış güzel bir kitap. Kitapta doğru iletişimin önemine değiniliyor. Utangaç çocuğunuz iletişime geçmekte zorlanıyorsa bu kitap iyi gelecektir!

Devrik cümleler ile anlatıma renk katımış. Devrik cümleleri tonlama ile okursanız daha net hissedilecektir ve çocuğunuz kitabı daha çok sevecektir.

Cesaret Sandığı

 

Yazar: Şermin Çarkacı

Yayınevi: Elma

Sayfa Sayısı: 32

 

 

Dağın tepesinde yaşayan kurdun sandığı keşfedilmek için bekliyor. Bu sandık sihirli bir güce sahip. Peki bu üç tilki sandığa ulaşabilecek mi?

Şermin Çarkacı kalemi ile ustaca yazılmış macera dolu bir kitap. Masal tadında üç tane seri kitaptan oluşuyor. Üç kitapta birbirinden güzel ve macera dolu. Çocuğunuzla birlikte macerayı izlemeye ne dersiniz? Utangaç çocuklar bu kitap ile özgüven dolu hissedecekler!

Bak Sen Şu Kedilere

 

 

Yazar: Monika Filipina

Yayınevi: Marsık Kitap

Sayfa Sayısı: 32

 

 

Özellikle kedileri çok seven minikler için harika bir kitap! Kediler, Biz dışarı çıkınca ne yaparlar? Evde oturup sıkılırlar mı yoksa vakit geçirecek bir şeyler mi yaparlar? Kitapta kedilerin eğlenceli dünyasında bir yolculuğa çıkacaksınız.

Kitapta detayların fazla olması ve illüstrasyonun olması dikkat çekici bir hava katıyor. 3 yaş hikaye kitapları arıyorsan bu kitapla tanışmalısın!

Kaşal

 

 

Yazar: Kyo Maclear

Yayınevi: Hep Kitap 

Sayfa Sayısı: 32

 

 

Annesi kaşık, babası ise bir çatal. O ise ikisine de benziyor. Onun adı Kaşal!

Kaşal çatal ve kaşığa benzemediği için kimse yemekte onu kullanmayı tercih etmiyor. Ta ki bir şey mutfağa gelene kadar…Acaba onu kim kullanacak?

Farklı olmayı övgüyle anlatan bir kitap. Farklı olma üzerine kurulu değişik bir bakış açısı kazandırıyor. Oldukça başarılı ödül almış bir kitaptır.

“Bazı resimli kitaplar farklı iyi olabilir mesajını didaktik olma tuzağına düşmeden vermekte zorlanırken Maclear’ın metni insana neredeyse hiç çaba harcanmadan yazılmış hissini veriyor.” – Kirkus Review

Möö La La Alışverişe Çıkan İnek

 

Yazar: Stephanie Shaw

Yayınevi: Pearson

Sayfa Sayısı: 32

 

 

 

Alışverişte sizi zor duruma düşüren çocuğunuz varsa bu sefer çocuğunuz yerine size inek eşlik edecek. Pete adındaki çiftliğin sahibi bir gün eksiklikleri almak için başına alışverişe çıkar. Zavallı başına geleceklerden habersiz! Möö La La isimli ineğimiz de onunla birlikte gitmek ister. Möö La La gördüğü her şeyi istemektedir. Sahibine zor anlar yaşatır.

Siz de Pete gibi zor anlar yaşıyorsanız, çocuğunuza bu farkındalığı kazandırmak adına bu kitabı alabilirsiniz. Bu kitap ile aslında çocuğa mesaj veriliyor.

Komik bir kitap gerçekten güldürüyor. Güldürürken de çocuğunuza kendini kontrol etme becerisi kazandırıyor. Ayrıca hayal dünyasını da geliştiriyor.

 

2 yaşa önerdiğim kitaplara da göz atmanızda fayda var! https://www.annembulur.com/2-yasa-mutlaka-okunmasi-gereken-kitap-onerileri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu