Anne

Anneliğe dair her şey; iyi bir anne olmak,annenin sorumlulukları,annelik duygusu gibi bir çok detaya bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Anne Sık Sorulan Sorular

Anneler Kendine Nasıl Vakit Ayırmalı?

Babanın bebek büyütürken anneye yardımcı olması gereklidir. Baba ya da yardımcı kişiler (dede,babaanne,anneanne gibi) anneye biraz zaman tanımalıdır. Anne bu sürede dinlenmelidir. Annenin dinlenmesi özellikle emzirme sürecinde çok önemlidir.

Lohusalık Psikolojisi Yaşar Mıyım?

Hemen hemen her anne bu durumu yaşar. Yeni anne olacaksanız bu kaçınılmazdır. Ancak hemen paniğe kapılmayın. Bu süreci zorlanmadan atlatabilirsiniz.

Güvenli Bağ Nasıl Kurulur?

Annenin bebeğe her emzirme sürecinde o güveni hissettirmesi çok önemlidir. Emzirmede mutlaka göz teması kurulması gereklidir. Bebeğiniz her ağladığında neden ağladığını doğru tespit etmelisiniz ve ağlamalara cevap vermelisiniz. Bebeğinizi sık sık kucaklamanız, ilişki içerisinde olmanız ileride güvenli bağ olarak size dönecektir.

Annelik Duygusu Ne Zaman Başlar?

Bebeğiniz daha karnınızda iken aslında annelik duygusu başlıyor. Bebeği kucağınıza aldığınızda ise emzirmeyle birlikte daha içgüdüsel bir annelik duygusu oluşuyor.

Emzirme Döneminde Sütü Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

Kompostolar, dereotu, incir, rezene çayı, arpa, boza, su sütünüzü arttıran yiyeceklerdir.
Başa dön tuşu