Babalara Kitaplar

Babalar Bu Kitapları Mutlaka Okumalı!

Ebeveynler çocuk yetiştirirken çok dikkatli olmalılar. Çocukların kişiliğini genetikten ziyade en çok bizler belirliyoruz. Davranışlarımız, tutumumuz son derece etkili.

Peki Ne Yapacağız? Bol bol okuyacağız. Sadece anneler değil babalarda bol bol okuyacak. Hem kendinizi geliştirmiş hem de çocuğunuza iyi bir örnek olmuş olacaksınız.

Kitap okuyan ebeveynler çocuğa kitap sevgisini aşılar. İyi örnek iyi sonuç doğurur. Baba adaylarının okuması gereken kitapları sizler için derledik. Hangisini okuyacağınız ise size kalmış. Vakit kaybetmeden önerilere göz atalım.

Baba Olma Sanatı

 

 

Yazar: Sefa Saygılı, Ali Çankırılı

Yayınevi: Zafer Yayınları

Sayfa Sayısı: 168

 

 

 

 

Çocuk eğitiminde sadece anne değil babanın etkin rolü çok önemlidir. Baba ile çok vakit geçiren bebeklerin zeka seviyesinin daha üst sıralarda olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bir baba çocuğuna nasıl davranmalı, babalığın psikolojik yönü, babanın rol model etkisi, çocuğun kişilik gelişiminde babanın rolü, çocukları zararlı alışkanlıklardan korumak gibi bir çok konuya değiniyor. Güzel, akıcı, babaların başucu kitabı olabilecek nitelikte bir eser.

Baba Olmak

 

 

Yazar: Paul Raeburn

Yayınevi: Kuraldışı Yayınları

Sayfa Sayısı: 264

 

 

 

 

Baba, çocuk için her zaman bir otorite bir güç olarak görülür. Çocuğun gelişimindeki önemine kimse değinmez. Beş çocuk babası aynı zamanda gazeteci yazar buna itiraz ediyor. Çocuğun baba için önemine ve babanın çocuk için önemine değiniyor. Dili biraz ağır olsa da kitabı seveceksiniz.

Gelişim babasız olmaz. Babanın çocuğun hayatındaki yerini bilimsel kanıtlarıyla gösteren ve ikna eden bir kitap.

Günümüzde Anne Baba Olmak

 

 

Yazar: Prof. Dr. Sabri Ercan

Yayınevi: Doğan Kitap

Sayfa Sayısı: 136

 

 

 

 

Akıcı bir kitap olmasının yanı sıra önerileri, yerinde ve uygulanabilir öneriler olarak ele alan eğitici bir kitap. Bu kitapta 0-6 yaşın önemine değiniliyor. Çocuğa sınır koyma, ileride olmasını istediğin kişilik, nasihat vermek, etkili anne baba olmak gibi bir çok önemli konuya değiniyor.

Prof. Dr. Eyüp Sabri Ercan, “Eskiye göre yaşam o kadar hızlı akıyor ki bu kitap, günümüz gerçeklerine uygun bir kılavuza ihtiyaç olduğu düşünülerek yazıldı” diyor ve günümüzün anne babalarına, çocuk yetiştirmenin temel prensiplerini hatırlatan ve sorunlara farklı bir açıdan bakmalarını sağlayan eşsiz bir rehber sunuyor.

Bağırmayan Anne- Baba Olmak

 

 

Yazar: Hal Edward Runkel

Yayınevi: Aganta Kitap

Sayfa Sayısı: 182

 

 

 

 

Bu kitapta bağırıp çağırmadan sakin kalarak sorunlarınızın üstesinden geleceğinizden bahsediyor. Şiddetsiz iletişimin önemine değiniyor. Sakin kalmayı başarabilirsek, öfkeyi kontrol edebilirsek hayata daha farklı bir pencereden bakmanız kolaylaşacak. Bağırmadan hadi demeden çocuğu azarlamadan çocuk yetiştirmek mi istiyorsunuz? O zaman bu kitap tam size göre. Bu kitap ile bakış açınız gelişecek, sorunlarınızın üstesinden gelmeye odaklanacaksınız. Ne kadar az sorun o kadar az öfke olacaktır.

Bağırmamanın nedenlerini, neden bunu yapmamamız gerektiğini bize anlatan yol gösterici bir kitap. Çocukların ihtiyaç duyduğu ”hayal ettiği” bir ebeveyn olmak, soğukkanlılığınızı korumanız için öneriler, sakin kalmanız için öneriler, kendinizi harekete geçirmek için öneriler gibi başlıklardan oluşmaktadır.

Ebeveyn kitap önerileri olarak diğer kitaplara da göz atabilirsiniz. https://www.annembulur.com/annelerin-okumasi-gereken-5-kitap/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu