0-1 Yaş Kitap Önerileri

Bebekler İçin En Yeni Kitap Önerileri

Bebeğiniz için kitap son derece önemlidir. Beyin ve dil gelişimini destekleyecek nitelikte kitaplar sunmanızın gelişime katkı sağlayacağı açıktır. 

Bu makalede bebeğinize özel hazırladığım en yeni, güncel kitaplara ulaşabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim.

Bebek Kitapları Dokun Hisset

Dokun hisset kitapları daha küçük aylarda edinebileceğiniz kitaplardan biridir. Burada size tavsiyem Pearson Longman Kitapları olacaktır. Dk Yayınları’nın Dokun Hisset Kitaplarını da şiddetle tavsiye ederim.

Bebeğinizin farklı kelimeler ile tanışacağı, aynı zamanda farklı dokuları hissetmesi ile de avantajlı bir kitaptır. Bu kitabı 4. aydan itibaren bebeğinize okuyabilirsiniz.

Pearson Yayınları’nın yeni çıkan kitabıdır. Bu kitapta bebeğin, sevimli hayvanlar ile tanışacak ve aynı zamanda minik parmakları ile de farklı dokuları hissedecek.

Dokun hisset serisini kitap olarak bulabileceğiniz gibi, dokun hisset kartlarından da yararlanabilirsiniz. Tercih sizin. Canlı renkleriyle ve bebeğinize göre tasarlanan kartları uzun süre kullanabilirsiniz. 

Not: Sivri köşelerinin olmaması çok önemlidir. Sadece doku kısımları biraz küçüktür. 

Beğendiğim dokun hisset setlerinden biridir. 36 adet görselden oluşmaktadır. Ön kapak kısmında görüldüğü gibi doku kısımları bulunmaktadır. Kitabın üzerinde 12 ay ve üzeri yazıyor. 6 ay ve üzeri bebeğinize rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu aya önermemin sebebi ise, dokunma duyusuna oldukça hassas olmalarıdır.

Üç Boyutlu Bebek Kitapları

Yaşamın ilk aylarından itibaren severek kullanacağınız kitap kategorilerinden biri de üç boyutlu bebek kitaplarıdır. Bu kitaplar gerçek hissi bırakması ile oldukça etkilidir. Ancak şu da unutulmamalıdır; bebeğiniz onu bir bütün olarak algılayacaktır ve bu aylarda yırtmaya eğilim olabilir. Bu türden kitaplar karton kitap olsa da yırtılmaya karşı dayanıksızdır.

Sobe! Renkler

Oğluma severek aldığım ve okuduğum bir kitap. Bir kaç cümleden oluşan ve merak uyandıran bir içeriğe sahiptir. Pena Yayınları’nın Sobe! Serisi’ni 6.aydan itibaren öneririm. Bebeğinizin de keyif alacağına eminim. İçeriğini inceleyebilirsiniz.

Arkadaşlık Ormanı-Pop-Up İle Keşfet

       

Açılır kapanır pencereleri olan ve aynı zamanda üç boyutlu ciltli bir seri. Serideki her kitap oldukça güzel. Bebeğinizin ilgi alanına göre istediğiniz kitabı tercih edebilirsiniz.

Hareketli Bebek Kitapları

Hareketli Bebek Kitapları denilince benim aklıma ilk olarak İş Bankası Yayınları geliyor. Bu yayınınevinin bütün hareketli kitaplarını çok seviyorum. 

Hareketli İtfaiye

       

Özellikle erkek çocukların ilgisini çekecek türden bir kitap. Kitabın dili biraz ağır olduğu için 1 yaş ve üzeri bebeklere şiddetle öneririm.

Kitabın arka kapağında 2-5 yaş aralığı yazmaktadır; resimlerinin küçük yaştaki çocuklara da hitap etmesi ve kas becerilerinin gelişimi için 1 yaşından itibaren de okuyabilirsiniz.

Tekerlekler İş Başında

 

Sincap Yayınevi’ne ait olan Tekerlekler İş Başında Serisi, hareketli kitaplardandır. İnşaat araçlarının (kamyon,kepçe, beton mikseri, beton dökücü) tanıtıldığı kitapta tekerler döndürülebilmektedir. 1 yaş ve üzeri miniklere  şidddetle tavsiye ederim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu