1-2 Yaş Kitap Önerileri

Bebeklere En İyi 5 Kitap Tavsiyesi

Bebeğiniz yavaş yavaş büyüyor. Artık değişik kitaplar alma zamanı geldi. Piyasada o kadar çeşitli bebek kitapları arasından seçim yapmakta zorlanıyorsunuz. Bebeğiniz için en iyi bebek gelişimi kitapları arama çabasındasınız. Merak etmeyin! En faydalı olabileceğini düşündüğüm kitapları sizler için araştırdım. Bebeğinizle keyif alarak okuyabilirsiniz. Okurken sesinizin tonunu değiştirmeyi unutmayın.

Bu makalemizde sizin için uygun olabileceğini düşündüğümüz 5 kitaba yer verdim. Bu kitaplara göz atmaya ne dersin?

Evde Çok İş Var!

 

Yazar: Kolektif

Yayınevi: Net Çocuk Yayınları

Sayfa Sayısı: 26

Oyuncakları toplamadan evdeki günlük rutin işlere kadar uzanan güzel bir kitap. Bebeğinizin günlük rutinleri öğrenmesi, farklı kavramlarla tanışması, etrafında gördüğü nesnelerle karşılaşması keyif verecektir.

Özellikle bebeğinize yeni kelimeler öğretmek istiyorsanız bu kitabı alabilirsiniz. 0-3 yaş değerli bir dönemdir. Bu yüzden bebeğiniz ne kadar kelime öğrenirse, beyin gelişimine büyük katkısı olacaktır.

Kitabın içerisindeki resimleri, evdeki nesnelerle eşleştirme oyunu oynayabilirsiniz. Bebeğinizin çevresindeki eşyalarla karşılaşması onu mutlu edecektir. Eğer biraz da konuşmaya başladıysa size adını söyleyecektir.

Canım Arkadaşlarım

 

 

Yazar: Kerstın Schoene

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Sayfa Sayısı: 28

Küçük penguen uçamadığı için üzgün. Her yolu denemiş. Tek başına yapabilmesi mümkün değilmiş. Neyse ki arkadaşları olduğu için çok mutluymuş. Arkadaşları ona yardım etmiş. Gerçek arkadaşlık ve yardımlaşma üzerine kurulu bir kitap. Kısa metinli olması 1-2 yaş aralığına uygundur. 2 yaş sonrası daha uzun içerikli kitaplar tercih edebilirsiniz.

Kitabın ortasına geldiğinizde ters çevirip sürprizle karşılaşıyorsunuz. Sürprizleri minikler sever. Öyleyse bu kitaba neden sahip olmayasın?

Veli’nin Kırmızı Topu

 

 

Yazar: Ayla Çınaroğlu

Yayınevi: Uçanbalık Yayınları

Sayfa Sayısı: 16

Veli, seri bir kitaptır. Diğer seri kitaplarına da bakabilirsiniz.

Veli, kırmızı topuna o kadar güçlü vurur ki top, derenin içine düşer. Çomar, topun peşinden gider. Top, nerededir. Çomar, topu bulacak mı? Bakalım bu kitapta sizi neler bekliyor?

Çizimler oldukça basit, dili anlaşılır bir hikayedir. Çizimler bazı kişilerce basit bulunmuştur. Tercih sizin. Anlatım oldukça güzeldir.

Yataktan Düşen Oyuncak Ayı

 

Yazar: Julia Donaldson

Yayınevi: 1001 Çiçek

Sayfa Sayısı: 32

Minik ayı, gecenin bir yarısı yere düşüyor ve serüven dolu macera başlıyor. Minik fareler, oyuncak bebekler, müzisyen kurbağalar ve daha neler neler…

Sayı saymayı öğretmek için ideal kitaplardan biridir. İleri ve geri sayan ayıcık ile birlikte siz de sayın!

Tekerlemeleri, bu yaş çocuklar çok sever. Bu kitapta da cümleler tekerleme ile oluşturulmuş. Tereddüt etmeden alabilirsiniz.

Bir Kabuğu Paylaşmak

Yazar: Julia Donaldson

Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Sayfa Sayısı: 32

Paylaşma üzerine kurulu, mükemmel bir Julia Donaldson kitabı daha. Julia Donaldson’un kitaplarını tereddüt etmeden alabilirsiniz. Paylaşmayı sevmeyen çocuğunuza, paylaşmayı öğretmek için bu kitap iyi bir tercih olabilir.

Bak! Yengece bak! Kabuğu da yok! Yan yan koşuyor deniz kıyısında!

Tek başına yaşayan küçük yengeç, kendine deniz kabuğu bulup içine taşınınca, onu diğer arkadaşlarıyla paylaşmak istememektedir. Kabarcıklarla dolu suda yaşayan Yengeç, Kabarcık ve Fırça’nın arkadaşlık dolu serüvenine katılmak ister misiniz? 

Diğer 1-2 yaş kitap önerilerine ulaşmak için bu kategorideki kitaplardan yararlanabilirsiniz.https://www.annembulur.com/1-2-yas-kitap-onerileri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu