Hamilelik Süreci

Hamileliğin İlk Dönemlerinde Cinsiyet Tahmini

Hamileliğiniz artık kesinleşti. Şimdi sırada cinsiyet tahmini var. Bunun için en erken 10 hafta daha beklemeniz gerekecek. Sabırsızlanıyor ve geleneksel olarak hamilelikte cinsiyet tahmininde bulunmaya çalışıyorsunuz. Çevreniz size bu konuda bilgi verecektir. Karnın sivri erkek, karnın çok yaygın bu kız kesin gibi değerlendirmeler oldukça yaygındır. Bebeğin solda ya da sağda bağlı olmasına bağlı cinsiyet, mide bulantısı, aşermeler gibi bir çok konuda yapılan bilimsel olmayan cinsiyet tespitlerine yer verilecektir.

Kasık Ağrısı ile Cinsiyet Tahmini

Yaygın inanışa göre; sol tarafa yerleşen bebeğiniz için erkek, sağ tarafa yerleşen bebeğiniz için kız olarak yorum yapılır. Sağ ve sol kasık ağrısı ile cinsiyet tahmini, gerçeklik payı taşımayan bir tahmindir. Ancak bazı hamileler tarafından denenip tahminler doğru çıkmıştır. Sizde bu süreyi beklemeden tahminde bulunup, eğlenmek istiyorsanız bebeğinizin cinsiyetini öngörebilirsiniz.

Sırt (Bel) Ağrısı ile Cinsiyet Tahmini

Bu tahminde sık sık duyduğumuz bir tahmindir. Tahmine göre hamileliğinizde kasık ağrınız oluyorsa kız bebek, sırt ağrınız oluyor ise erkek bebeğe işarettir. Bu belirti kişiden kişiye değişmekle birlikte, çoğunlukla doğru tahminler çıkmıştır. Ancak hiç beli ağrımayan hamilelerin de erkek bebeğe hamile oldukları öğrenilmiştir. Bunlar sadece tahmindir.

Mide Bulantısı ile Cinsiyet Tahmini

Çevreden sık sık duyduğumuz bir tahmindir. Bulantı, erken dönemlerde başlıyor ise kız bebek, daha geç dönemlerde bulantı başlamışsa erkek bebek olacağına işarettir. Bulantılar, çok fazla oluyor ise kız bebek, hafif hafif seyrediyor ise erkek bebeğe işarettir.

Etten Tiksinti ile Cinsiyet Tahmini

Etten tiksinmeye başladınız ya da hiç et yiyemiyorsunuz. Tahmine göre etten tiksinme, erkek bebeğe işarettir. Ancak etten tiksinip kız bebeğe hamile olan anneler de çoğunluktadır. 

Genel kanı, etten tiksinmenin erkek bebek sahibi olacağına yorulmaktadır.

Kokusundan da nefret ediyor olabilirsiniz. Her belirtiyi cinsiyete yormamak lazım!

Göbekten (Karından) Cinsiyet Tahmini

Hamileliğinizin erken dönemlerinde bile çevrenizden çok sık duyarsınız. Göbeğin (karnın) yaygın olması kız bebeğe, sivri, top gibi olması ise erkek bebeğe yorumlanır. Bir de erkek bebeklerin daha aşağıda olduğu söylenmektedir. Kız bebekler ise mideye daha yakındır ve daha yukarıdadır ve karın yaygındır. Tabi bunlar her zaman doğru tahmin olmayabilir. Tersi bir durum da olabilir.

İdrar Rengi ile Cinsiyet Tahmini

İdrar renginiz açık sarıysa erkek bebeğe, koyu, mat ise kız bebeğe işarettir.

Yüz Güzelliği ile Cinsiyet Tahmini

Ne kadar da güzelleştin! Hamilelik sana yaramış! gibi cümleleri çok sık duyarız. Hamileliğiniz size yaradıysa, yüzünüze bir güzellik geldiyse erkek bebeğe işarettir. Tam tersi ise hamilelik sizi çirkinleştirdi ise kızınız tüm güzelliğini sizden almıştır.

Aşerme ile Cinsiyet Tahmini

Çok yaygın kullanılan, alışık olduğunuz bir tahmindir. Tatlı, çikolata, şekerli tatlılar kız bebeğe; tuzlu ya da ekşi yiyecekler ise erkek bebeğe işarettir.

Kalp Atışı (Nabız) Sayısı ile Cinsiyet Tahmini

Gebelik döneminde kalp atış hızı ile cinsiyet arasında ilişki olduğu düşünülür. Kız bebeğin kalp(nabız) atış sayısının 140 ve civarında, erkek bebeklerin ise 140’ın altında olduğu düşünülür.

Çin Takvimi ile Cinsiyet Tahmini

Uzun zaman önce kullanılan, hala da çok yaygın olan bir yöntemdir. Çin takvimi, hamile kaldığınız aya ve yaşınıza göre tahminde bulunur. İnternette yer alan Çin Takvimi’ni inceleyerek merakınızı giderebilirsiniz.

İlk Çocuğa Göre Cinsiyet Tahmini

İlk çocuğun fiziki özelliği değerlendirilerek yorumda bulunulur. Erkek bebeğin ya da çocuğun kız simalı olması, kız oyuncaklarına olan ilgisi gibi durumlar ikinci çocuğun kız olacağına yorulur. Kız bebeğin erkek simalı olması, erkek oyuncaklarına olan ilgisi gibi durumlar ikinci çocuğun erkek olacağına yorulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu