Anne

Doğumdan Sonra Korse Kullanmalı Mıyım?

Beklediğiniz an geldi! Bebeğinizi 9 ayın özlemiyle kucağınıza aldınız. Karnınız hala hamileymiş gibi görünüyor. Dert etmeyin. Oldukça normal bir durum. Daha yeni doğum yaptınız. Acele etmeyin! Zamanla karnınız düzelecektir. Bunun için size yardımcı olacak korseler mevcut. Bunları kullanmak sizin yararınıza olacaktır.

Doğum sonrası korse kullanmalı mıyım sorusu aklınıza takılıyor. Bu konuda bir çok uzman korse kullanımının daha çok estetik amaçlı kullanıldığı görüşündedir. Tabi size yararı olacağını söyleyenler de var. En doğru öneriyi doktorunuz söyleyecektir.

Doğum Sonrası Korse Nedir?

Hamilelik ile birlikte büyüyen karnın, kasları gererek doğum sonrası eski haline dönmesi için kullanılan giyeceklerden biridir. Her ne kadar bazı uzmanlar tarafından yararlı bir uygulama olarak görülmese de anneler sıklıkla bu yönteme başvurur.

Doğum sonrası korseler diğer korseler ile karıştırılmamalıdır. Bunlar birbirinden oldukça farklıdır. Günlük kullanım için korseler, son derece rahatsız edici ve hareketleri kısıtlayıcıdır. Ancak doğum sonrası korseler son derece rahattır, sizi sıkmaz.

Sezeryan ya da normal doğum yapmış kadınların eski giysilerini tekrar giyebilmesi için korseye ihtiyacı vardır. Unutmayayın doğumdan hemen sonra kullanmak sizin için sakıncalı olabilir. Doğumdan bir iki gün kullanmanız daha doğrudur. Korse, bedeninizi incelterek karnınızın toparlanmasına yardımcı olur. Ayrıca sizi sağlıklı bir bedene yeniden kavuşturur.

Doğum Sonrası Korse Kullanmanın Faydaları Nelerdir

Korse, doğumdan hemen sonra kullanılmamalıdır. Korse, sizin sırt bölgenizi güçlendirerek estetik açıdan katkı sağlarken hem de kendinizi daha iyi hissettirir.

Bazı uzmanlar, korsenin yaraya iyi geldiği görüşünde iken, bazıları yara tamamen iyileşene kadar kullanımının iyi olmadığı görüşündedir.

Doğum Sonrası Korse Kullanmanın Avantajları

  •  Kullanılan malzemeye bağlı olarak cildinizde tahrişe ve rahatsızlığa yol açmaz.
  •  Düzgün bir duruş sağlar.
  •  Kasların ve organların iyileşmelerine yardımcı olur.
  •  Ağrıyı azaltır.
  •  Düz bir karna sahip olmanıza katkı sağlar.

Doğum Sonrası Korse Kullanmanın Dezavantajları

  •  Uzun süre kullanılırsa kas tembelliğine yol açabilir.
  •  Alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

Korse size asla bir mucize vermez. Aslında her şey annenin hamilelik dönemi öncesindeki vücudunun nasıl olduğuna bağlıdır. Ayrıca, beslenme düzeni ile hangi sıklıkta ve yoğunlukta egzersiz yapıldığı da süreci doğrudan etkileyen çok önemli faktörlerdir.

Doğum Sonrası Korse Bedeni Seçmek

Piyasada bir çok korse var. Önemli olan bunların içinden sizin için en iyi konforu ve bedeninize desteği verecek olandır. Giysinin önünde ve arkasında bulunan sıkıştırma panelleri, iyileşme sürecinizde sırtınızın orta bölümünü destekleyecek.

Size uygun olabilecek en ideal ölçü için karın bölgenizden ölçüm yapmalısınız. Çok küçük ebatlarda korse kullanılması hem sizin için uygun olmayacak hem de dışarıdan kötü görünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu