Hamilelikte Bakım

Gelmiş Geçmiş En İyi Çatlak Kremleri

Hamilelikte çok sık yakınılan bir durumdur. Belki de sizin cildiniz çatlamayacak bilemezsiniz.

Hamilelik sürecini hiç çatlak kremi sürmeden atlatan kişiler var. Siz o kadar şanslı olmayabilirsiniz.

Cildinizin yapısına bağlı olarak, kuru ciltler daha çabuk çatlamaya meyillidir. Bunun için de nemlendirici kremlere ihtiyaç duyarsınız. Piyasada bütçenize göre  hamileler için özel üretilmiş çatlak kremleri var. Sizler için en iyi çatlak kremlerini araştırdık. Haydi çatlaksız bir hamilelik dönemi için çatlak kremi önerilerine göz atalım. Siz de çatlaksız bir karına sahip olup hamileliğinizi atlatın.

Lierac

Lierac Catlak Kremi

Jel şeklinde satılan bir çok yerde bulabileceğiniz en başarılı markalardan biri. Bir çok hamile tarafından denenmiş başarılı bir üründür. Kokusu olmayan, leke bırakmayan bir kremdir. 100-120 TL gibi bir fiyatı var. Hamileliğiniz boyunca bol bol sürmeye çalışın.

Mustela

 

Mustela Catlak Kremi

Çatlak öncesi cildi yumuşatma ve cilt elastikiyeti için bu krem oldukça güzel. Çatlak tedavisi yüzde yüz mümkün olmasa da kremler ile çatlak oluşumunu önemli ölçüde azaltabilirsiniz. İnternette 80-90 TL arası bir fiyatı var.

Babe

 

Babe Catlak Kremi

Gebelikte (hamilelikte) kullanabileceğin bir diğer etkili çatlak kremi. Karına, basene çatlak olmaya müsait yerlere masaj yapıp uygulayabilirsiniz. Çatlak oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda düzenli kullanımda çatlakların giderilmesinde yardımcıdır. 70-100 TL arası bir fiyatı vardır.

Bepanthol

 

Bepanthol Catlak Kremi

Centella Asiatica, Provitamin B5, zeytinyağı, cilt lipidleri ve doğal nemlendiriciler içeren ürün çatlak oluşumuna engel oluyor.

Ürünün hamileliğin 3. ayından itibaren günde 2 kez sürülmeye başlanması tavsiye ediliyor. Cildin esnekliğini, beslenmesini, nemlendirilmesini sağlar.

Sebamed

 

Sebamed Catlak Kremi

 

 

Çatlak karşıtı bir krem daha. Günde iki kez sürülmesi tavsiye edilen bu krem oldukça kalitelidir. İlk zamanlarda düzenli kullanımda etkili sonuçlarını görebilirsiniz. Piyasada 80-90 TL arası fiyatı vardır.

Bella B

Bella B Catlak Kremi

Tamamen doğal, kimyasal içermeyen organik yapısıyla doktorların tavsiye ettiği bir kremdir. Cildinizi nemlendirerek çatlak oluşumunu önemli ölçüde azaltacaktır. Yapay koruyucular (paraben,lanolin, petrol dahil olmak üzere) içermez. Diğer çatlak kremleri gibi günde 2 kez sürülmesi tavsiye edilmektedir. 170- 190 TL arası fiyata sende bu kremi edinebilirsin.

Vichy

 

Vıchy Catlak Kremi

Jinekologlar tarafından test edilmiş olup etkili bir çatlak kremidir. Hamileliğinizin 4. ayından itibaren kullanabilirsiniz. Her gün (günde bir ya da iki kez) kullanabilirsiniz. Kremin emilmesi için masaj yaparak uygulayın. Çatlak oluşabilecek ya da oluşmuş her bölgeye uygulayabilirsiniz. Bu krem aynı zamanda cildinizi sıkılaştıracaktır.

Sizinde hamileliğiniz boyunca kullandığınız memnun kaldığınız çatlak kremi varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Çatlaksız hamilelik serüveni dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu