Annelere KitaplarKitap Önerilerim

Tuvalet Eğitiminde Yararlanabileceğiniz Kitaplar

 Tuvalet eğitimi ebeveynleri biraz zorlayan ve bazen de yardım alınacak kadar zorlayan bir süreçtir. Özellikle anneler bu eğitime başlamadan önce bir araştırma çabasına girmektedir. Çocuğum hazır mı? Nasıl davranmalıyım? gibi bir çok soru kafanızı kurcalayabilir.

Bu süreçte size yararlı olmak adına bu konuda gerçekten yararlanabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz tuvalet eğitimi kitap önerilerine yer verdim. Eğitime başlamadan önce mutlaka göz atmanda fayda var.

Anne Çişim Var

 

Yazar: Hülya Gürel

Yayınevi: Optimist Yayınları

Sayfa Sayısı: 72

 

 

 

 

 

Bir anne ve aynı zamanda uzman olan yazarın kaleminden, yaşanmış örneklerle pratik bilgileri bir arada bulabileceğiniz mükemmel bir kitap. Tuvalet eğitimine henüz başlamadıysanız ya da başlangıç aşamasındaysanız bu kitaptan yararlanmalısınız. Dilinin sadeliği ve samimiyeti ile bu kitaptan öğreneceğiniz çok şey var!

Stressiz Tuvalet Eğitimi

 

Yazar: Dr. Peter L. Stavinoha, Sara Au

Yayınevi: Gün Yayıncılık

Sayfa Sayısı: 200

 

 

 

Tuvalet eğitimi kitabı arıyorsanız bu kitapta aradığınızın fazlasını bulabilirsiniz. Konu hakkında detaylı bir kitap arayışı içerisindeyseniz kitapta konu detaylı olarak ele alınmıştır. Ayrıca bir çok kitapta olmayan, çocuğunuzun karakterine yönelik yöntemler yer almaktadır.

İçeriğinden bahsetmek gerekirse; hangi karaktere hangi yöntem uygulanmalı, tuvalet eğitiminde çocuğun hazır olup olmadığını, rol model ilişkisini, eğitimde ufak kaçırmalar ile nasıl baş edebileceğinizi, nasıl yaklaşmanız gerektiği gibi soruların cevabı kitapta mevcuttur. Karakterini belirleyip o karaktere göre eğitiminizin şekil almasını çok yararlı buldum. Dilerseniz sizde bu kitaptan yararlanabilirsiniz.

Çocuklarda Alt Islatma Problemi 

 

Yazar: Uzm. Psikoloji Danışman Selçuk Öztürk

Yayınevi: Gül Yurdu Yayınları

Sayfa Sayısı: 136

 

 

Psikolojik danışmanın kaleminden hem ailelere hem de öğretmenlere faydalı olabilecek bilgiler içeren bir kitap. Kitaptaki ana hedef, alt ıslatma probleminin halledilebilir olduğu, bu konuda çocukların utandırılmaması gerektiği bilincinin yerleşmesi ile aile ve öğretmenlere, psikolojik danışmanlara hitap etmesidir.

Alt ıslatma nedir? Türleri var mıdır? Genetik olabilir mi? Toplumda görülme sıklığı nedir? Alt ıslatmanın sebepleri nelerdir? Tedavisi var mıdır? Kendiliğinden geçer mi? Geçerse kaç yaşında ve nasıl geçer? Yoksa ömür boyu sürer mi? Alt ıslatma tedavisi kısırlık yapar mı? Tedavi ne oranda başarılıdır? Bu sorun ile tıbbın hangi uzmanlık alanları ilgilenir? Aile tedaviye nasıl yardımcı olabilir? Alt ıslatmada ‘Alarm Cihazı’ nasıl kullanılır? Çocuklara tuvalet eğitimi ne zaman ve nasıl verilmelidir? Ailelerin tuvalet eğitiminde yaptıkları yanlışlar nelerdir?

Yukarıda sıralanan soruların cevaplarını kitapta bulabilirsiniz. Tuvalet eğitimi ve sonrası hakkında geniş bilgi birikimine sahip olmak istiyorsanız bu kitaba sahip olmakta gecikmemelisiniz.

Anne Tuvaletim Geldi

 

 

 

 

Yazar: Jan Faull

Yayınevi: Beyaz Balina Yayınları

Sayfa Sayısı: 156

 

 

 

 

 

 

Eğitime başlamadan önce okunması gereken şaheser bir kitap. Yaşanmış örneklerle zorluklar karşısında yalnız olmadığınızı anlayabilirsiniz. Kitapta erken tuvalet eğitimini tamamlamış olmanın bir marifet olmadığı vurgulanmaktadır. Daha açıklayıcı olarak; çocuğunuzun ve sizin hazır olduğunuz zaman eğitime başlamanın önemine değinilmektedir.

Kitap ile tuvalet eğitimi uygulama aşaması, ödün verme, meydana gelebilecek olan aksilikler, çocukla olan güç çatışmaları, eğitimin eğlenceli hale nasıl getirilebileceği gibi bilgiler yer almaktadır.

Bir Günden Kısa Sürede Tuvalet Eğitimi

 

 

 

Yazar: Richar M. Foxx, Nathan Azrin

Yayınevi: Gün Yayıncılık

Sayfa Sayısı: 160

 

 

 

Öğrenme üzerine çalışan ve başarılı olmuş iki psikolog tarafından yazılmıştır. Kitap ilk önce öğrenme güçlüğü çeken çocuklar için yazılmış ve oldukça başarılı olmuştur. Sonrasında normal seviyede olan çocuklarda da program geliştirilmiş ve başarılı olunmuştur. Amaç, tuvalet eğitimini eğlenceli hale getirmek, çocukların eğitimi mutlu ve kendine güven sağlamış olarak tamamlamasıdır.

Tuvalet Eğitimi

 

 

 

Yazar: Dr. Jane Gilbert

Yayınevi: Mikado Yayınevi

Sayfa Sayısı: 95

 

 

 

Eğitime nereden ve nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız bu kitaptan yararlanabilirsiniz.  Gerçek yaşanmış hikayeleri ve uzman görüşlerini içermektedir.

Biz ebeveynlerin yaptığı 10 temel hatayı göstermektedir. Kitap sayesinde yapmış olduğumuz hataların neler olduğunu ve eğitim sürecinde nasıl yaklaşmanız gerektiğini öğreneceksiniz.

Bu kitabı okuyan ebeveynler, eğitime ne zaman başlayacaklarını, tüm eğitim süreçlerini ve bu süreçlerin kolay yürümesi için gerekli stratejileri öğrenecekler.

Genel olarak çocuk gelişimi ile ilgili kitap arayışında iseniz bu makalemden yararlanabilirsiniz. https://www.annembulur.com/annelerin-okumasi-gereken-5-kitap/

Gebelikte okunacak kitap önerileri     arıyorsanız https://www.annembulur.com/gebeliktehamilelikte-mutlaka-okunmasi-gereken-kitaplar/ makalemden yararlanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu